بهترین CMS
اولین قدم برای بهینه سازی سایت (انتخاب cms مناسب)
2014/10/18
نمایش همه

سئو و بهینه سازی

SEO

نام کامل سئو، search-engine-optimization یا SEO به معنای بهینه سازی برای موتورهای جستجو می باشد.

به بیان ساده، سئو یعنی انجام یک سری تکنیک ها برای بالا بردن ترافیک و بازدید سایت می باشد. برای بهینه سازی سایت موارد بسیاری را اعم از جزئی ترین مورد تا مهم ترین آن ها باید در نظر گرفت. از جمله ی آن ها میتوان به، انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای وبسایت، گرفتن لینک های با کیفیت و طبیعی از سایتهای معتبر، کد نویسی استاندارد قالب های سایت، سرعت بارگذاری صفحات سایت برای کاربران و دیگر موارد اشاره کرد.

همان طور که میدانید قسمت عمده بار ترافیکی را برای سایت شما، موتورهای جست و جو مثل گوگل، یاهو، بینگ و … به ارمغان می آورد. با زیاد شدن ترافیک و بازدید سایت، بازاریابی الکترونیک شما هدفمند و رو به پیشرفت حرکت میکند. هم چنین برعکس، کاهش ترافیک سایت، شما را میتواند حتی با شکست مواجه کند!

بعضی از افراد تصور میکنند بعد از طراحی سایت همه چیز تمام شده و میتوانند با همه رقبایی که در دنیای مجازی اینترنت دارند به رقابت بپردازند! اما: این افراد سخت در اشتباهند! اولین و مهمترین مرحله بعد از طراحی، بهینه سازی سایت برای موتورهای جست و جو و افزایش ترافیک وبسایت میباشد.

فهمیدن معنای کلمه سئو بسار راحت است. اما: این کلمه در پنهان، معنای بسیار پیچیده ای دارد!

این روزها فضای اینترنت، بسیار رقابتی شده است. پس برای ماندن در کورس رقابت، باید درک درست و صحیحی از بهینه سازی سایت داشته باشیم!

در مقاله های بعدی شما را بیشتر با اهمیت سئو و بهینه سازی سایت آشنا میکنیم.

منبع:   گروه طراحی و توسعه نیکا وب